IMITACJA KLINKIERU – INNOWACYJNY SYSTEM OGRODZEŃ


Elementy ogrodzenia wykonane są w technologii odlewu betonowego, trwałość elementu zapewnia zbrojenie, w postaci siatki oraz specjalny beton o bardzo wysokiej jakości. Grubość ścianek poszczególnych elementów wynosi zaledwie około 1,5cm co zapewnia stosunkowo niewielką wagę elementu przez co samodzielny montaż nie sprawia żadnego problemu.

Wszystkie prefabrykaty pokryte są kilkakrotnie specjalną farbą do betonu. Powierzchnie betonowe pokryte tą farbą charakteryzują się:

 • Skuteczną ochronę betonu przed erozją
 • Ograniczeniem wnikania do betonu jonów chlorkowych pochodzących z otaczającego środowiska (np. sól która posypuje się ulice).
 • Farby akrylowo-silikonowe tworzą samooczyszczające się powłoki, które przez wiele lat zapewniają efekt świeżych i czystych elewacji
 • Powłokę farby można zmywać – jest odporna na szorowanie na mokro
 • Powłoka odporna jest na ścieranie, czynniki chemiczne jak olej mineralny, benzyna, smary, roztwór soli
 • Powłoka odporna na warunki atmosferyczne: kwaśne deszcze, alkalia, spaliny, słońce – odporność sprawdzona w okresie 10-cio letnim – w warunkach naturalnej ekspozycji.

imitacjaklink2
Imitacja klinkieru. Zaletą rozwiązania jest prosty i szybki montaż który eliminuje czasochłonny proces spoinowania i fugowania klinkieru. Dodatkowym atrybutem ogrodzenia z prefabrykatów jest możliwość docinania elementów na odpowiedni wymiar oraz wycinania różnego rodzaju otworów. Jest to szczególnie przydatne przy montażu na działkach o nieregularnym kształcie i różnych kątach, a także przy montażu takich elementów jak skrzynka na listy, domofon czy oświetlenie.

Różnice między imitacją, a prawdziwym klinkierem:
2-3 krotnie niższa cena ogrodzenia imitacja klinkieru oraz prosty montaż
nie ma możliwości wystąpienia wykwitów w przeciwieństwie do klinkieru
czas postawienia ogrodzenia (kilka razy krótszy od tradycyjnego klinkieru).
bogata paleta kolorów imitacja klinkieru
Słupki – są gotowym wyrobem, który wystarczy zalać zaprawą betonową na wcześniej przygotowanym fundamencie.

Murki – również jak i słupki są od razu gotowe do montażu (nie trzeba ich zalewać zaprawą betonową i można je przyciąć do odpowiedniej długości).

 

Wymiary, wagi i ceny elementów:


 

PALETA KOLORÓW:

 

Wybierając ten typ ogrodzenia:

 • oszczędzasz czas oraz pieniądze
 • możesz dowolnie kształtować parkan – pod dowolnym katem docinać elementy
 • podnosisz estetykę ogrodzenia!

Przyjedź i zobacz nasze produkty na własne oczy!

 

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW:

Płyta elewacyjna imitacja klinkieru:

Płyta może posłużyć do obłożenia cokołu domu w takiej samej stylistyce i kolorystyce jak ogrodzenie, może także posłużyć do budowy ścianek. Do budowy ścianki, można tego dokonać na dwa sposoby, murując ściankę i montując na niej płyty elewacyjne bądć tworząc z nich ściankę samodzielną w tym przypadku płyty muszą być osadzone w elemencie stalowym konstrukcyjnym którym jest ceownik 50mm. Na zdjęciu ścianka o wysokości 168cm i szerokości 75cm.  

Montaż ogrodzenia (słupki i murki imitacja klinkieru)

 • Pierwsza czynność którą należy wykonać podczas montażu ogrodzenia to wytyczenie jego poziomu biorąc pod uwagę takie aspekty jak poziom posadowienia domu, poziom i spad kostki brukowej czy poziom ulicy. Kolejnie sprawdzenie nierówności terenu, wyznaczenie spadku terenu wzdłuż którego montowane będzie ogrodzenie oraz wyznaczenie ewentualnych uskoków jeżeli spadek terenu jest znaczny. Ewentualne drobne nierówności należy wyrównać.
 • Po wyznaczeniu miejsc posadowienia słupków oraz poziomu ogrodzenia należy wykonać w gruncie otwory pod fundament betonowy słupka. Wymiary fundamentu to: szerokość 40cm, długość 70-75cm, głębokość: 100cm. Tak przygotowane otwory wypełniamy zaprawą betonową do żądanego poziomu – poziomu który wyznaczy dolną część ogrodzenia. Podczas wykonywania fundamentu należy umieścić w nim 4 pręty zbrojeniowe o średnicy min. 12mm i długości 100cm na głębokość około 50cm, pozostawiając pozostałe 50cm ponad fundamentem.
 • Wskazane jest także wykonanie fundamentów punktowych o szerokości około 25x25cm pod środkami murków aby w przypadku powstania naprężeń czy obciążeń zapobiec ich pęknięciu.
 • Aby połączyć murki ze słupkami, należy wykonać otwory o wymiarach szer. 10cm, wys. 15cm u dołu słupka w miejscu gdzie będzie stykał się z murkiem (dostawiony murek zakryje wycięty otwór. Taki otwór pozwoli na przepłynięcie betonu do pierwszej przegrody murka (około 10cm) tworząc jednolitą bryłę ogrodzenia.
 • Na wcześniej przygotowany fundament (po wstępnym utwardzeniu betonu – 1-3 dni) ustawiamy jednocześnie słupki oraz murki (w razie potrzeby docięte do żądanego wymiaru) które opieramy na tym samym fundamencie dostawiając je do słupków. Należy zachować maksymalną staranność przy pionowaniu słupków. Zaleca się ustawiać słupki na izolacji, która zminimalizuje penetrację wody w głąb prefabrykatu. W tym celu należy podłożyć pod krawędź słupka paski papy izolacyjnej o szerokości 5 cm. Dopiero po ustawieniu wszystkich elementów ogrodzenia (słupki oraz murki) oraz ich wypionowaniu możemy przystąpić do wypełniania słupków zaprawą betonową.
 • Wszystkie elementy instalacji elektrycznej (oświetlenie, fotokomórki napędu bramy, elektrozamek furtki, domofon) należ wykonać przed rozpoczęciem wypełniania słupka betonem, zachowując przepisy dotyczące bezpieczeństwa w tym zakresie, szczególnie dotyczy to izolacji instalacji elektrycznej.
 • Nie należy w pierwszej fazie wypełniać słupka betonem do pełnej wysokości, może to spowodować pęknięcie elementu. W pierwszym etapie należy wypełniać słupek rzadkim betonem do około 30-40 cm. W czasie wypełniania pojawiają się wstrząsy, które mogą zmienić położenie słupka i poprawienie jego ustawienia z pełną zawartością byłoby niemożliwe. W słupek mieści się około 0,15 m3 betonu. Po wstępnym utwardzeniu pierwszej części (1-3 dni) można wypełnić prefabrykaty do wysokości ok. 100 cm i po ponownym utwardzeniu wypełnia się pozostałą objętość słupka.
 • Wszelkie otwory do zamontowania osprzętu dodatkowego w słupku tj. domofonu, skrzynki pocztowej itp. Należy wycinać tarczami do betonu zachowując należytą ostrożność. Elementy wewnętrzne np. skrzynki na listy należy zamontować kiedy poziom betonu w słupku osiągnie okolice dolnej krawędzi otworu skrzynki. Elementy skrzynki należy zabezpieczyć folią aby beton nie wpłynął do wnętrza skrzynki. Okolice skrzynki zalewa się nieco rzadszą zaprawą. Przed zalewaniem słupka nad skrzynką konieczne jest usztywnienie skrzynki aby ciężar betonu jej nie zdeformował.
 • Nie należy zakładać daszka zamykającego górę słupka przed całkowitym utwardzeniem betonu i jego wyschnięciem (około 30 dni). Słupek od zewnątrz pokryty jest farbą wodoodporną, która uniemożliwia odparowanie wody z zaprawy na zewnątrz, co może spowodować uszkodzenie powłoki daszka przy temperaturach ujemnych. Daszek należy przytwierdzić do słupka przy pomocy uszczelniacza akrylowego.
 • Mocowania bram, furtek, przęseł można wykonać po około 7-14 dniach od ostatniego etapu prac przy wypełnianiu słupka betonem. Mocowania wykonuje się najczęściej przy pomocy kołków rozporowych lub prętów gwintowanych mocowanych przy użyciu tzw. kotwy chemicznej. Szczelinę między słupkiem a murkiem, lub na łączeniu dwóch murków należy wypełnić uszczelniaczem akrylowym a następnie zamalować. Powstałe w czasie montażu zadrapania, zabrudzenia na powierzchni zewnętrznej należy zamalować dostarczoną wraz z elementami farbą.

 

 

Montaż ogrodzenia (słupki stalowe i murki imitacja klinkieru):

 • Pierwsza czynność którą należy wykonać podczas montażu ogrodzenia to wytyczenie jego poziomu biorąc pod uwagę takie aspekty jak poziom posadowienia domu, poziom i spad kostki brukowej czy poziom ulicy. Kolejnie sprawdzenie nierówności terenu, wyznaczenie spadku terenu wzdłuż którego montowane będzie ogrodzenie oraz wyznaczenie ewentualnych uskoków jeżeli spadek terenu jest znaczny. Ewentualne drobne nierówności należy wyrównać.
 • Po wyznaczeniu miejsc posadowienia słupków stalowych oraz poziomu ogrodzenia należy wykonać w gruncie otwory pod fundament betonowy słupka. Wymiary fundamentu to: szerokość 40 x 40 cm, głębokość: 100 cm. Tworzymy tzw. szklanki betonowe a więc w tak przygotowane otwory wsadzamy centralnie rurę PCV Fi 120-160 mm a następnie wypełniamy zaprawą betonową otwór na około rury PCV. Po częściowym zastygnięciu zaprawy betonowej (ok. 2H) wyciągamy z betonu rurę PCV. Powyższe obrazuje rysunek nr 1.
 • Wskazane jest także wykonanie fundamentów punktowych o szerokości około 25x25cm pod środkami murków aby w przypadku powstania naprężeń czy obciążeń zapobiec ich pęknięciu.
 • Po zastygnięciu wcześniej przygotowanych fundamentów (1-2 dni) możemy rozpocząć właściwy montaż ogrodzenia. Murki docinamy na odpowiednią długość (jeżeli istnieje taka potrzeba), następnie wycinamy na każdym z końców odpowiednich rozmiarów zagłębienia na słupek. Aby dobrze spasować elementy ogrodzenia montujemy po kolei słupek, murek, słupek … sukcesywnie wypełniając przestrzeń wokół słupka rzadką zaprawą betonową. Montaż samych słupków a następnie murków uniemożliwi dobre spasowanie elementów lub będzie istniała konieczność montażu murków poprzez wstawianie ich „od góry” nad słupkami. Dlatego też konieczne było wcześniejsze przygotowanie fundamentów z otworami na słupki. Powyższe obrazuje rysunek nr 2 – przykład murka o długości 210cm – dla przęsła o długości 200cm.
 • Po osadzeniu wszystkich elementów ogrodzenia należy wypełnić powstałe szczeliny między murkami przy pomocy uszczelniacza akrylowego który po zastygnięciu powinno się zamalować farbą dostarczoną z elementami imitacja klinkieru.

Uwaga! Każdy klient który dokona u nas zakupu ogrodzenia imitacja klinkieru dostaje instrukcję montażu, oraz dożywotnią pomoc techniczną. W razie wątpliwości możecie Państwo zadzwonić lub wysłać maila z pytaniem dotyczącym montażu, czy konserwacji ogrodzenia.